SOUTĚŽÍME S JASem

POVEDENÉ KOUSKY ZE ŠKOLNÍCH LAVIC

Téma: vyprávění, fejeton, střípky – na žánru nezáleží, důležitý je styl, příběh sám a zvládnutá gramatika
Rozsah: maximálně tři stránky A4

ANKETA

(odpovědi hledejte na www.jasknihy.cz, v knížkách z JaS nakladatelství, v článcích na našem portálu):

1. Jak se jmenuje vesnice, ve které učí Soňa Ticháčková, řečená Mstivá?
2. Kolik povídek obsahuje kniha Moniky Petrlové Hafni! a jiné povídky?
3. Kde se narodila autorka knihy Idioti 21. Století Vesna Tvrtković?
4. Jak se jmenují hlavní postavy novely Kateřiny Hejlové Fimbul?
5. Napište jméno ilustrátora knihy Marie Kšajtové – Dina a tajemství starých tenisek.
6. Kolik rozhovorů najdete v knížce Yvony Žertové a Aleše Cibulky Cibulka v pyžamu?

Své historky a odpovědi na anketní otázky (stačí pod příběhem napsat číslo otázky a odpověď na ni) posílejte do 30. 4. 2013/ 12 hodin na e-mail souteze@kultura21.cz . Bez anketních odpovědí vaše příběhy do slosování zařazeny nebudou! Nezapomeňte uvést své jméno, příjmení, e-mailovou adresu a poštovní adresu. Do předmětu mailu napište heslo “JAS“.

Jména vylosovaných výherců zveřejníme 6. 5. 2013 a od tohoto pondělí budeme postupně publikovat na www.zona21.cz pět nejlepších historek ze školních lavic.

JaS nakladatelství a redakce Kultura 21