Celé česko čte dětem

3. TÝDEN ČTENÍ DĚTEM proběhne od 1. do 7. června 2013 v městech a obcích v České republice.

Slavnostní zahájení se uskuteční 30. 5. 2013 v Městské knihovně v Praze (Mariánské nám. 98/1, Praha 1).

Slavnostní ukončení se uskuteční 7. 6. 2013 v Janáčkově konzervatoři a Gymnázium v Ostravě.

3. TÝDNE ČTENÍ DĚTEM se zúčastní statisíce dětí a dospělých.

Celý týden bude svátkem dětí a literatury.

Čteme-li dítěti pravidelně, rozvíjíme tak jeho znalosti, představivost, rozšiřujeme slovní zásobu, vybavíme ho i emočním nábojem, který mu dává nezaměnitelná, silná vazba s předčítajícím – mámou nebo tátou.

Předčítání je rituál, který se stává pevným záchytným bodem v životě mladého člověka.  Několik desítek minut čtení dětem denně je  výletem do světa, kde nic není nemožné.

Čtení je dobrodružství!

Čtení je radost!

Cílem TÝDNE ČTENÍ DĚTEM je také vyburcovat rodiče a dospělé k ochraně dětí před hrozbou falešných hodnot masové kultury. Jedná se o zcela ojedinělý projekt podporující vzdělanost národa a vazby v rodině.